Koronavírus

A koronavírus okozta helyzet sajnos mind a mai napig befolyásolja az életünket. A harmadik fertőzési hullám közepén vagyunk, és nem tudjuk mi vár még ránk. Településünkön is egyre több a fertőzött, és sajnos olyanok is vannak közöttük, akik kórházi ellátásra szorulnak, mert olyan súlyos ­állapotba kerültek a fertőzés következtében.
Fontos, a családunk, a körülöttünk élők, és a magunk védelme érdekében is, hogy a Kormány által hozott intézkedéseket betartsuk. Kérünk mindenkit, hogy viseljen maszkot, ha közterületre kimegy, és a találkozásoknál tartsa be a 1,5 méteres távolságot.
Fontos, a családunk, a körülöttünk élők, és a magunk védelme érdekében is, hogy a Kormány által hozott intézkedéseket betartsuk. Kérünk mindenkit, hogy viseljen maszkot, ha közterületre kimegy, és a találkozásoknál tartsa be a 1,5 méteres távolságot.
Mossunk gyakran kezet, és tartsuk be a kijárási ­tilalmat!
A védőoltások beadása folyamatos, már településünk lakói közül is vannak sokan, akiknek volt lehetőségük az oltakozásra.
Pár héttel ezelőtt Csetény Község ­Önkormányzata elszállította kisbusszal a településünkön élő 8 fő, 80 év feletti időset Veszprémbe az oltás beadására. Ők azóta már a második oltást is megkapták.
Rajtuk kívül még újabb 6 fő került elszállításra oltásra. A többi korosztály is az oltási sornak megfelelően folyamatosan kapja a védőoltásokat. Köszönjük azoknak akik részt vettek az időpontok egyeztetésében és a szállítások megszervezésében.
Településünkön a ­beoltottak száma 300 fő, a fertőzésen átestettek száma meghaladja a 200 főt. Bátorítunk mindenkit, hogy ha van lehetősége, akkor jelentkezzen és regisztráljon a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon védőoltás beadatására. Jelenleg nincs más mód arra, hogy a vírus terjedését megállítsuk.
Ez úton szeretnénk megköszönni a háziorvosi szolgálat minden munkatársa számára az ­áldozatos munkát, és a kimagasló helytállást ebben a számukra nagyon intenzív időszakban.


Sudár Dóra

Megosztás, továbbküldés, nyomtatás

Share on facebook
Facebook
Share on email
E-mail
Share on print
Nyomtatás
Skip to content